Regulamin świetlicy szkolnej

REGULAMIN ŚWIETLICY SZKOLNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

IM. POLSKICH OKRYWCÓW I PODRÓZNIKÓW

W KOBIERZYCACH

1. Świetlica szkolna przeznaczona jest dla dzieci rodziców pracujących oraz dzieci dojeżdżających. Ze świetlicy korzystają także uczniowie oczekujący na zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne.
  2. Świetlica szkolna zapewnia opiekę uczniom od godziny 7:00 do 8:30 i od 12:00 lub 13:00 do godziny 16:30. Świetlica szkolna jest nieczynna w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych oraz w dniu rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego. Świetlica jest czynna w dniach dodatkowo wolnych od zajęć dydaktycznych od godziny 7:00 do godziny 16:30 po zgłoszeniu obecności ucznia przez jego rodziców.
  3. Celem świetlicy szkolnej jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa i zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej rozwój osobowości.
  4. Szkoła organizuję świetlicę oddzielnie dla dzieci najmłodszych(na parterze) i starszych
    (na parterze w sali 49). W szczególności uczęszczają do niej dzieci oddziałów 0-III.
  5. Dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas pierwszych przyprowadza do świetlicy nauczyciel. Uczeń przychodzący do świetlicy zgłasza się do nauczyciela świetlicy.
  6. Uczeń korzysta w świetlicy z różnorodnych propozycji zajęć i z pomocy w odrabianiu prac domowych.
  7. Do odbioru dziecka uprawnieni są rodzice oraz maksymalnie trzy inne osoby upoważnione przez rodziców w karcie zapisu.
  8. W szczególnych sytuacjach dziecko może odebrać inna osoba na podstawie pisemnej prośby rodziców z podaniem numeru dowodu tożsamości tej osoby. Dotyczy to także członków rodziny dziecka.
  9. Wychowawca świetlicy ma prawo do sprawdzenia tożsamości osoby odbierającej dziecko ze świetlicy.
  10. Dziecko po przyjściu do świetlicy jest pod stałą opieką wychowawcy. Wychowawcy świetlicy nie przyprowadzają i nie odprowadzają dzieci.
  11. Uczniowie przebywający na świetlicy zobowiązani są do przestrzegania wewnętrznego regulaminu świetlicy.
  12. Zabrania się samowolnego wychodzenia uczniów ze świetlicy. Uczeń ma obowiązek informowania wychowawcy o każdorazowym, nawet krótkotrwałym oddaleniu się
    ze świetlicy, np. wyjściu do toalety, sklepiku, biblioteki.
  13. W razie konieczności samodzielnego wyjścia ucznia ze świetlicy, rodzice lub opiekunowie są zobowiązani do pisemnego powiadomienia ze ściśle określoną datą i godziną
    z oświadczeniem o odpowiedzialności za powrót dziecka do domu. Bez pisemnego powiadomienia dziecko nie może opuścić świetlicy.
  14. Uczeń jest zobowiązany do poszanowania sprzętu świetlicowego i zabawek. W przypadku zniszczenia przez dziecko mienia świetlicy rodzice (opiekunowie) ponoszą koszty naprawy.
  15. Obowiązkiem rodziców lub opiekunów jest zapisanie dziecka do świetlicy poprzez wypełnienie wniosku wg ustalonego wzoru (zał. nr 1) i niezwłocznej aktualizacji danych               w nim zawartych.
  16. Rodzice/ opiekunowie prawni uczniów zobowiązani są do przestrzegania godzin otwarcia świetlicy szkolnej.
  17. Rodzice/ opiekunowie prawni uczniów zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem świetlicy.