radosna szkoła

RADOSNA SZKOŁA w Kobierzycach

Program Ministerstwa Edukacji Narodowej

Radosna szkoła ma na celu płynne przechodzenie edukacji przedszkolnej we wczesnoszkolną. Ukierunkowany jest na realizację ogólnej idei zapewnienia najmłodszym uczniom właściwego rozwoju psychofizycznego, zakłada stwarzanie w szkołach warunków do aktywności ruchowej, porównywalnych ze standardami wychowania przedszkolnego.

Szkoła Podstawowa w Kobierzycach dostrzega olbrzymie znaczenie aktywności fizycznej i wielozmysłowego poznania świata dla pełnego rozwoju dziecka. Chcemy, aby edukacja stawała się coraz bardziej skuteczna, przyjazna i nowoczesna. Realizując program rządowy stworzyliśmy najmłodszym uczniom naszej szkoły /począwszy od pięciolatków/ takie warunki, by mogli uczyć się także przez zabawę. Korzystając z nowoczesnego sprzętu o wysokich standardach jakościowych i estetycznych oraz przyjaznej kolorystyce, sprawiamy, że strefa zabaw i ćwiczeń ruchowych stała się w pełni wartościowym i przyjaznym miejscem dziecięcej aktywności ruchowej.

Uczniowie klas 0-III realizują program Radosna szkoła na zajęciach gimnastyki korekcyjnej i wychowania fizycznego. Rozwijają zdolności motoryczne /w tym precyzję i celowość ruchu/ a także  umiejętności w zakresie koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości, sprawności, zdolności motorycznych i wyobraźni przestrzennej.