Klasowe i szkolne Jasełka

JASEŁKA SZKOLNE

22 grudnia 2010 roku dla uczczenia Narodzin Jezusa, Koło Teatralno- Muzyczne przygotowało przedstawienie Jasełkowe. W tym roku było ono wyjątkowe, ponieważ dzieci wraz z opiekunkami p. D. Smołą, J. Pacholik oraz A. Bracichowicz wykonały kukiełki Świętej Rodziny, pastuszków i Trzech Króli, którym głosy udzieliły dzieci. Oczywiście nie obyło się bez prawdziwych aktorów oraz kolęd, które przeplatały posczególne sceny.

W styczniu z przedstawieniem aktorzy byli u małych przyjaciół z Samorządowego Przedszkola w Kobierzycach. Maluchy były zachwycone, wspólnie śpiewały kolędy i podziękowały słodkościami.

KLASOWE SPOTKANIE WIGILIJNE

Klasa 3a przygotowała wspólnie z rodzicami spotkanie opłatkowe. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni Wiesławy Pasak przygotowali Jasełka. Po obejrzeniu przedstawienia wszyscy zebrani mogli złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia, spożywać tradycyjne potrawy wigilijne i śpiewać kolędy . Nie zabrakło uszek, barszczu, pierogów, ryby, śledzi, smakowitych ciast. Wszystko przygotowane przez wspaniałych rodziców uczniów.

Na koniec uczniowie podarowali wszystkim świąteczne upominki.

PRZEDSTAWIENIE DLA WSPANIAŁYCH GOŚCI

Jasełka dla Seniorów

w Szkole Podstawowej

w Kobierzycach

12 stycznia 2011 roku klasa 3a pod opieką wychowawczyni Wiesławy Pasak przygotowała Jasełka dla seniorów. Na tę uroczystość przybyli Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności teatralne i muzyczne. Wcielali się w różne postacie biblijne.

Wszystko rozpoczęło się od śpiewu pięknej kolędy „Bóg się rodzi...". Później pojawili się pastuszkowie, którym Anioł wskazał drogę do Betlejem. Król Herod okazał się jednak okrutny, więc diabeł i śmierć nie mieli wątpliwości, że musi ponieść zasłużoną karę.

Jednak dobro zawsze zwycięża i wszyscy, którzy chcieli zobaczyć narodzone dziecię, dotarli do stajenki.

Później uczniowie złożyli zebranym życzenia, obdarowując wszystkich upominkami, które sami wykonali. Oczywiście seniorzy również mieli dla dzieci słodką niespodziankę.

W imieniu wszystkich uczniów i swoim składam Seniorom serdeczne podziękowanie.

wychowawca klasy 3a Wiesława Pasak